Till toppen av sidan
Vi tillverkar och säljer verktyg och andra hjälpmedel till verkstadsindustrin.
Nav
Vi tillverkar och säljer verktyg och andra hjälpmedel till verkstadsindustrin.

Nyheter

Läs mer om våra senaste produkter och erbjudanden.

Våra nyheter

Kontakta oss

Postadress

MK-Produkter Mekanik och Kemi AB
Box 8
SE-183 21 TÄBY

Besöksadress

Svetsarvägen 23
Täby Kyrkby, Täby
Sweden

Tel: +46 (0) 8 514 00 550
Fax: +46 (0) 8 510 147 18
E-mail: info@mk-produkter.se

Våra öppettider

Vardagar
Måndag – torsdag: 08:00 – 17:00
Fredag: 08:00 – 16:00

Våra säljare

Vid frågor om order, leveranser eller fakturering hjälper vi dig gärna från Täby:

Anders Persson
Tryckluft
08-514 00 559, 070-371 38 11
anders.persson@mk-produkter.se

Mikael Zetterman
Tryckluft, elskruvdragare
08-514 00 558, 070-657 00 74
mikael.zetterman@mk-produkter.se

Rolf Nilsson
WEN
08-514 00 556, 070-644 34 45
rolf.nilsson@mk-produkter.se

Gittel Karlsson
Skärvätskor
08-514 00 555, 070-583 01 16
gittel.karlsson@mk-produkter.se

 

Våra distriktssäljare från söder till norr:

Gert Sandberg
08-514 00 561, 070-588 68 01
gert.sandberg@mk-produkter.se

Anders Majqvist
08-514 00 562, 070-588 68 02
anders.majqvist@mk-produkter.se

Göran Eriksson
08-514 00 565, 070-588 68 05
goran.eriksson@mk-produkter.se

Jesper Gustafsson
08-51400551, 070-588 68 34
jesper.gustafsson@mk-produkter.se

 

Lars Jonnerby  (konsult, rening och spec.maskiner)

070-632 29 39
lars.jonnerby@mk-produkter.se

 

Vi har egen reparationsverkstad för handhållna tryckluftmaskiner.

Kontakta oss gärna